Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anketa o tramvaji Masarykovou ulicí startuje

5. 3. 2007
  • Datum: 5.3.2007
  • Autor: miš
  • Zdroj: Lidové noviny
  • Rubrika: Metropole/Brno
  • Strana: 06

Obyvatelé Brna budou moci poprvé spolurozhodnout o trase jedné z linek městské hromadné dopravy. O víkendu odstartovala anketa, která má být jedním z podkladů pro rozhodnutí o vedení pravidelné tramvajové linky přes náměstí Svobody a Masarykovou ulicí.
Magistrát anketu zveřejnil na městských internetových stránkách a ve svém zpravodaji, který dostanou obyvatelé do schránek. „Souběžně se uskuteční také reprezentativní průzkum mezi obyvateli a zvláštní anketou oslovíme i obchodníky v okolí trati,“ potvrdila LN Radoslava Cicvárková, která průzkum na radnici zpracovává.
Lidé by se měli vyjádřit, zda by centrem měla trvale jezdit tramvaj, jako je nyní linka 4, zda jim vadí jízdy historické tramvaje nebo zda by chtěli mít Masarykovu zcela bez tramvají. Nyní po ulici jezdí denně do 19 hodin v rámci zkušebního provozu linka 4, platí však rozhodnutí zastupitelstva, které před sedmi lety nechalo Masarykovu opravit s podmínkou, že na ní bude možný provoz tramvají jen při výlukách a mimořádných situacích.
Názory na provoz tramvají v centru se různí, má své obdivovatele i zavilé odpůrce, kteří tvrdí, že ruší provoz na hlavním brněnském bulváru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Masaryčka

(Vaclavek Rene, 21. 3. 2007 12:22)

Doufám že doprava po Masaryčce už zůstane zachována.