Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jako šéf MHD chce „vyhnat“ lidi z aut

28. 3. 2007
  • Datum: 28.3.2007
  • Autor: BOHDANA JAROŠOVÁ
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Praha
  • Strana: 01

 
Martin Dvořák už kontroluje práci dopraváků. Zatím tajně. Za stůl generálního ředitele Dopravního podniku zasedne za pět dní, ale už teď si mapuje terén.
„Nenápadně se snažím dívat na práci dopraváků. Ale z domova jezdím tramvají a metrem, takže autobusáci se zatím bát nemusí,“ šprýmuje šestatřicetiletý manažer Martin Dvořák Od 1. dubna střídá Dvořák ve vedení největšího pražského zaměstnavatele Tomáše Jílka. Čtyřiapadesátiletý Jílek se ve stejný den přesune do nově zřízené pozice ředitele pro strategický a investiční rozvoj.
O změně se spekulovalo už několik týdnů. „Doufám, že se podaří všechno dotáhnout tak, aby to byla pravda,“ řekl Dvořák na konci února v krátkém rozhovoru pro MF DNES. Stalo se. Z tří desítek kandidátů si představenstvo Dopravního podniku pozvalo do druhého kola tři, bývalý ředitel televize Prima Martin Dvořák byl mezi nimi. „Líbil se mi jeho pohled na finanční řízení. Přišel i se zajímavým konceptem pro potenciální nové zákazníky, kteří by mohli vyměnit automobilovou dopravu za MHD,“ rozkrývá plány nového šéfa předseda představenstva a městský radní Radovan Šteiner.
Od loňského podzimu trval v Dopravním podniku organizační audit. Podle primátora Pavla Béma už z dílčích závěrů vyplynulo, že musí nastat organizační změny. „Nelze vyloučit ani změny personální. Dopravní podnik ujídá třetinu z městského rozpočtu, to je nepředstavitelná částka,“ řekl před časem Bém.
„Jedna věc je ujídání třetiny rozpočtu, druhá věc je, jak efektivně. Byl bych proti sobě, kdybych řekl, že zmenšíme naše ‚ujídání‘ na čtvrtinu. Ale za tu třetinu jsme během několika měsíců schopni poskytnout více nových stanic metra, vlakových souprav i rekonstruovaných zastávek,“ věří Dvořák.
S obavami sledují nástup nového šéfa odbory. „Všechny obory fungují dobře, nevidím důvod, proč do chodu podniku zasahovat,“ myslí si šéf odborářů Jiří Obitko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář