Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tendry na tramvaje se znovu šetří

17. 4. 2007
  • Datum: 17.4.2007
  • Autor: čtk
  • Zdroj: Lidové noviny
  • Rubrika: Byznys
  • Strana: 14

Protikorupční organizace Transparency International Czech Republic (TIC) vyšetřuje na podnět společnosti Inekon Group tři tendry na tramvaje za 25,5 miliardy korun. Podle Inekonu nebyly podmínky tendrů, v nichž vyhrála firma Škoda Transportation, rovné a spravedlivé. Uvedla to včera internetová verze týdeníku Czech Business Weekly.
Inekon si již na tendry na tramvaje pro Prahu a Brno stěžoval u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), u soudů i Evropské komise. Firma zaznamenala v celém sporu první úspěch, když na konci loňského roku brněnský krajský soud vrátil případ zpět ÚOHS.
Generální ředitel Inekonu Josef Hušek uvedl, že ve všech tendrech hrála roli korupce, konkrétní důkaz však nepředložil. V dopise, který organizaci Transparency International Czech Republic poslali právní zástupci Inekonu, se tvrdí, že právnická firma Jansta, Kostka & spol., která tendry v letech 2005 a 2006 připravovala, má úzké napojení na skupinu Škoda Holding, jejíž součástí je i Škoda Transportation. Zástupci napadené právní kanceláře však jakoukoli manipulaci kategoricky odmítají.
Jakýkoliv podvod v tendrech odmítla i mluvčí Škody Transportation a Škody Holding Radka Pistoriusová. Podle jejího vyjádření měli všichni účastníci soutěže stejné podmínky. „Tvrzení o korupci je nesmysl,“ řekla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář