Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napajedla chtějí MHD

9. 3. 2007
  • Datum: 9.3.2007
  • Autor: MILAN LIBIGER
  • Zdroj: Mladá fronta DNES
  • Rubrika: Východní Morava
  • Strana: 01

Obyvatelé města nejsou spokojeni s dopravním spojením, které tady funguje. Napajedla, Otrokovice a Zlín bude spojovat jednotná síť městské hromadné dopravy. Přeje si to vedení napajedelské radnice a tamní obyvatelé. Současné dopravní spojení s okolními městy považují za nedostatečné. A to zejména v dopoledních a večerních hodinách a během víkendu.
„Potřebujeme lidem zajistit dopravní spojení do práce, za kulturou nebo lékařem. Mladším pak do škol,“ uvedl místostarosta Napajedel Milan Vybíral.
Jak bude spojení mezi městy vypadat, zatím není jasné. Ve hře je více variant.
Podle jedné by lidé využívali běžných linkových autobusů, které by cestou do Zlína zajížděly i k vlakovému nádraží v Otrokovicích. Tam by měl vzniknout dopravní terminál. Cestující by na těchto spojích mohli využívat měsíční časovou jízdenku, která by platila i v městské hromadné dopravě.
V úvahu také přichází prodloužení některé stávající linky městské hromadné dopravy. To by si ale musela Napajedla sama zaplatit.
„Nebude to klasická městská hromadná doprava. Spíš integrovaný dopravní systém. Asi spojíme více možností dohromady,“ uvedl Oldřich Holubář z ČSAD Vsetín.
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice se k uvedeným variantám staví vstřícně. „Jsme připraveni se dohodnout. Vše bude ale otázka dalších jednání,“ uvedl ředitel společnosti Josef Kocháň.
Zástupci Napajedel, zlínského dopravního podniku a provozovatelů autobusových linek už spolu jednali a předběžně se dohodli. Společný plán teď pomalu dostává konkrétní obrysy.
Jedná se například o počtu spojů, které bude třeba přidat. Nebo o úpravách tras autobusových linek a jízdních řádů ke spokojenosti místních obyvatel.
A kdy by mohli lidé nový dopravní systém začít využívat?
„Byli bychom rádi, kdyby to začalo fungovat ještě letos,“ řekl Vybíral. „Když budu optimista, tak to může být už do půl roku,“ podotkl Holubář.
Aby lepší dopravní spojení s okolními městy bylo co nejdřív, si přejí i místní lidé.
„Hlavně o víkendu jezdí málo autobusů. Je to opravdu bída. A když se vracíte večer třeba z Otrokovic, tak musíte jet taxíkem, nebo jít pěšky,“ postěžoval si mladík z Napajedel.
***
* Navržené změny
Dopravní spojení mezi Napajedly a Otrokovicemi Upraví se jízdní řády stávajících linkových autobusů a zřejmě i některé spoje přibudou, cestující jimi budou moci jezdit na časovou jízdenku, která bude platit i v hromadné dopravě Prodlouží se některá stávající linka MHD z Otrokovic až do Napajedel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Napajedla

(Václavek René, 30. 3. 2007 23:47)

Spojení Napajedel s Otrokovicemi a Zlínem považuji za žádoucí.Jak vozidly Čsad Vsetín tak DSZO.Spoje linky 55 by mohly zajíždět do Napajedel.V sedle na aut.nádr.ve špičku až na konec města popř.v létě k Pahrbku.Byl bych pro trajfly ale je to již bohužel nereálné.