Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od města se dá koupit ledacos

12. 2. 2007
  • Datum: 10.2.2007
  • Autor: ANNA NOVOTNÁ
  • Zdroj: Zlínský deník
  • Rubrika: Titulní strana
  • Strana: 01

K mání je i ojetý trolejbus nebo kryt. Hlavně nábytku a výpočetní techniky se zbavují města Zlínského kraje při odpisech majetku. Občas se ovšem vyřazují i kurióznější věci: na prodej jsou třeba kryty civilní obrany nebo autobusová čekárna.
O tom, že nabídky k odkupu někdy stojí za pozornost, svědčí příklad Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice, která je částečně v majetku krajského města. Lidé si totiž od ní mohou koupit dva ojeté trolejbusy. Oba mají najeto zhruba 700 tisíc kilometrů a každý z nich je k mání za rovných 80 tisíc korun.
„Jejich technický stav už je nevyhovující, cena generální opravy by se mohla vyšplhat až na dva miliony korun,“ míní vedoucí dopravního úseku společnosti Pavel Nosálek. Kdo by však přesto měl o elegantní stroje zájem, teoreticky by si je mohl přidat k autobusové čekárně, kterou pro změnu předloni vyřadily z evidence Otrokovice.
V Holešově se zase v lednu rozhodli definitivně se zbavit ojetého automobilu, který chtělo město původně nechat strážníkům na převážení odchycených psů. Nakonec ale radní raději koupí pro převoz psů přívěsný vozík. „Zjistili jsme, že se držení vozu pouze k těmto účelům, nevyplatí,“ komentoval místostarosta Holešova Josef Bartošek.
Také vsetínská radnice průběžně nahrazuje zastaralé vybavení novým, i tady loni vyřadili dvě auta. „Prodala se obálkovou metodou, dohromady za ně město utržilo 43 tisíc korun,“ vypočetla mluvčí tamní radnice Eva Stejskalová. Větším zdrojem příjmů ale byly loni pro Vsetín vyřazené kryty civilní obrany: za jedenáct z nich město utržilo celkem 284 833 korun.
Mnohá města vyřazují majetek na podkladě prohlídek specializovaných firem. „Ty provádějí i ekologickou likvidaci,“ upřesnil vedoucí finančního odboru radnice v Uherském Brodě Jan Kadlčík. I tady před časem vyřazovali kancelářskou techniku a nábytek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář